GUMET jest profesjonalnym producentem maszyn. Firmę cechuje elastyczność procesów produkcyjnych i indywidualne podejście do klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować nawet nietypowe zamówienia. Nasze produkty powstają w 100% w Polsce. Posiadamy rozbudowany park maszynowy i duże doświadczenie zawodowe. Korzystamy z najnowszych technologii, a nasz zespół stanowi zaangażowany i wykwalifikowany personel ciągle dążący do rozwoju swoich umiejętności, jednocześnie podnosząc jakość produkowanych urządzeń.

Firma GUMET została założona w roku 1958 przez Tadeusza Kościelnego – dziadka obecnego właściciela. W kolejnych latach firmą kierowała Stanisława Kościelna oraz jej zięć – Janusz Gumiński. Od 2008 roku kontynuacją działania rodzinnego przedsiębiorstwa zajął się Szymon Gumiński. Firma swoje doświadczenie opiera na ponad 60 letniej praktyce w obróbce elementów metalowych. We wczesnych latach istnienia firmy produkowane były części motoryzacyjne, narzędzia warsztatowe i ogrodowe. W latach 90-tych firma rozszerzyła działalność o produkcję spawanych konstrukcji stalowych.

W latach 2002-2012 prężnie rozwijana była produkcja i eksport maszyn stolarskich przeznaczonych na rynek amerykański. Od 2008 roku działalność firmy GUMET opiera się na produkcji oraz sprzedaży szczotkarek do drewna i metalu, zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Od kilkunastu lat oferowane są również specjalistyczne maszyny – nacinarki do spodów desek podłogowych, gratowarki, przenośniki buforowe oraz inne nietypowe konstrukcje. Kadra firmy GUMET nieustannie skupia się na rozwoju procesu produkcyjnego, wzroście wydajności oraz wprowadzeniu nowych technologii w zakresie obróbki powierzchni.

Głównym celem firmy GUMET jest zadowolenie klienta oraz wysoka jakość produktów. Od wielu dziesięcioleci firma uznawana jest za rzetelnego i profesjonalnego partnera.

Zapraszamy do współpracy.

Nasza firma w liczbach

20

lat doświadczenia

600+

wyprodukowanych
maszyn

170

maszyn pracujących
na rynku polskim

17

krajów eksportowych